Onlar Aynı Çarşı Gibi Her Şeye Karşı

Onlar Aynı Çarşı Gibi Her Şeye Karşı

Zorlu bir coğrafyada olmamıza rağmen, istikrarımızı sürdürüyoruz
 

TBMM bugün ikinci grup toplantısınıAk Parti Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım yaptı.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti milletin partisidir. AK Parti millete hizmet sevdasının adıdır. AK Parti hükümetleri olarak bugüne kadar canla başla çalışarak milletimizin güvenine layık olmaya çalışıyoruz. Zorlu bir coğrafyada olmamıza rağmen, istikrarımızı sürdürüyoruz dedi.

Kriz isteyenler AK Parti'nin kararlı tutumu sayesinde amacına ulaşamadı. Bugün Türkiye düne göre daha güçlüdür. Zira biz millete efendilik yapmaya değil hizmet yapmaya geldik. Milletimizin bize duyduğu güven en büyük gücümüz oldu. Mevlam bizi bu şereften alıkoymasın diyen Başbakan Yıldırım,

Savunma Sanayi'de önemli kararlar aldık. Sanayimizi güçlendirmek için 26 projenin hayata geçirilmesinin onayını verdik. Bunların toplam maliyeti 4 milyar 100 milyon dolardır. Bu toplantıda ayrıca Türkiye'nin de içinde olduğu F-35 uçaklarının ilk partisinin 2018'de Türkiye'ye gelmesi konusunun kararını aldık dedi.

Başbakan Yıldırım, İstanbul için geleceğe yönelik mega projelerimizi gözden geçirdik. 7 büyük projenin 5'i bitti. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Osmangazi Köprüsü, İstanbul İzmir Otoyolu, Avrasya Tüneli. Geriye 2 proje kaldı. Bir tanesi dünyanın en büyük havalimanıdır. Havalimanının ilk etabını 26 Şubat 2018'de hizmete alıyoruz. Bu haliyle bile dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip. Bir diğer proje Kanal İstanbul.. İnşallah yakın zamanda onun içinde adımları atacağız. Diyerek sözlerini sürdürdü.

Şimdi önümüzde bir anayasa değişikli var. Bu sadece AK Parti'nin meselesi değil diyen Başbakan, Anayasa değişikliğini referanduma götürecek sayımız yok. 330 ve üstü olması gerekiyor. Partilere bir anayasa değişikliği teklifimiz var. Buyurun sizde teklifinizi getirin. Vatandaş hangisini onaylarsa, başımızın gözümüzün üzerinde yeri var. Eğer bunu yapamıyorsak CHP temelden karşı. Onlar aynı Çarşı gibi her şeye karşı. Biz ne dersek onlar karşı çıkıyor dedi.

Yıldırım, CHP de AK Parti ne söylüyorsa tersini söylüyor, bununla da siyaset yaptığını zannediyor. Siyaset yapacaksak seçim meydanlarında anlatıyoruz. 10 seçimde anlatıyoruz. Millet ne diyor, 'AK Parti'nin dediği daha doğru, bunlar devam etsin' diyor. CHP'de de istikrar var Kılıçdaroğlu'yla, diyerek sözlerini sürdürdü.

siyasetinsesi.net


____________Habere Yorum Yaz_____________

Yorum yaz


Sizin Yorumunuz:

Yorum Yaz

R e k L a m